All for Joomla All for Webmasters
Mitoloji

Kartalın Oğlu

Genç Ve kartal

Günün birinde bir genç avlanıyordu ve çok büyük ve garip kanatları olan bir kartal gördü.Onun üstünde uçuyordu ve kartalın gagasında çok büyük bir yılan vardı.Kartal dağlardaki sarp bir uçurumun üstüne indi.

Bir süre sonra kartal uçup gitti  Genç avcı  ardından sarp uçurumun üstüne tırmandı ve kartalın yuvasını buldu yuvada kartalın yavrusu vardı. Ölü yılanla oynuyordu. Fakat yılan  ölü değildi. Aniden canlanıp kartal yavrusunu yemek  için saldırdı yılan çok büyüktü ve çok büyük dişleri vardı.

Genç çok hızlı bir şekilde yayı ve okula yılanı öldürdü . Ardından kartal yavrusunu  yanında götürmek için yuvadan  aldı .

Aniden genç adam üstünde  kartalın kanatlarının uğultusunu duydu
Kartal ağlamklı bağırıyordu niçin benim yavrumu alıyorsun.
Genç : çünkü ben onun hayatını yılandan kurtardım ve o senin yüzünden ölücekti .diye cevap verdi. Kartal ağlamklı bana çocuğumu  geri ver bende sana ödül onun karşılığında gözlerimin keskinliğini ve kanatlarımın korkunç gücünü vereyim . Yenilmez olacaksın ve bundan sonra benim isimimle bilinen olacaksın

Ve genç avcı ona yavrusunu geri verdi.

Ve o büyüdü artık onun kafasının üstünde uçuyordu.Ve genç artık gelişmiş bir erkek oldu

 Yayı ve okları ile  ormanın birçok vahşi hayvanını öldürdü Ve  kılıcı ile  düşmanlarının hepsini yendi. Bütün bunlar sırasında  kartal sadakatle göz kulak olup ona rehberlik etti.

Fakat bu yavru kartalın çok ilginç bir özelliği vardı onun iki kafası vardı.

Yiğit avcının yaptılarıyla hayrete düşen halkı onu kralları seçip ona  Shqiptar (Kartalınoğlu) dediler. Ve bilinir hale gelen kraliyeti zamanla Shqipërie  (Kartalların ülkesi )  olarak anıldı.

Kartalın Oğlu
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

En popüler

To Top
error: Content is protected !!